Obsah

Anglie 2024

Typ: ostatní
Anglie 2024 1 Zájezd vybraných žáků 8. a 9. ročníku do Anglie

Anglické listy

 

Na začátku června tohoto roku jsme se společně s dalšími žáky sedmých, osmých a devátých tříd vydali na jih Anglie. Po náročné cestě jsme v pondělí brzo ráno zastavili v Londýně. Tam jsme si prohlédli toto velkoměsto z London Eye, prošli si centrum a i přes nepřízeň počasí (jak říkají rodilí mluvčí, it was raining cats and dogs – lilo jak z konve) si to celá skupinka v čele s úžasnou paní průvodkyní užila. Večer nás už napjatě očekávaly naše nové rodiny v přímořském městečku Shoreham by Sea a ujaly se nás tak na další tři dny.

 

Protože byl zájezd nejen poznávací, ale také vzdělávací, každé ráno po dobu tří dnů nás naši milí pánové autobusáci odvezli do nedalekého městečka Worthingu, kde jsme absolvovali tříhodinové lekce s rodilými mluvčími a snažili se prodat naše znalosti anglického jazyka. Většina z nás komunikaci v angličtině zvládla skvěle a na konci kurzu jsme byli odměněni certifikátem.

 

Jako bonus za dobře odvedenou práci na nás čekal vždy odpoledne výlet. Jeden den jsme obdivovali letadla ve vojenském muzeu v Tangmare (tam se prý kluci skamarádili s řidiči autobusu a dostávali cenné rady do života 😊), navštívili malebné městečko Chichester se známou katedrálou, další odpoledne nás čekal nezapomenutelný zážitek v podobě procházky podél útesů Beachy Head za doprovodu desítek racků a na konci cesty jsme mohli svlažit svá rozžhavená chodidla v anglickém moři. Všichni jsme se jednohlasně shodli na tom, že tato procházka byla nejkrásnějším momentem celého pobytu.

 

V náš poslední den nás čekal Brighton, kulturní a živé město, jehož dominantou je známé Brighton Pier, které láká příchozí na různé obchůdky s lahůdkami a nemálo lidí zde utrácí peníze v oblíbeném kasinu. Počasí bylo tak krásné (na Anglii neobvyklé), že někteří z našich otužilců v čele s paní učitelkou Černou skočili do vln a osvěžili tak svá unavená těla. A pak nás už čekala jen cesta domů, zdlouhavá, náročná, bezesná, ale také velmi zábavná a veselá.

 

Domů jsme přijeli s pocitem, že jsme zase zažili něco úžasného, na co budeme dlouho vzpomínat. A s žaludky plnými anglických brambůrků. Naše díky patří učitelskému komandu, které nás vždy bavilo svými hláškami, svou dobrou náladou a maminkovským přístupem, paní průvodkyni Mili za trochu jinačí a o hodně zábavnější povídání a řidičům autobusu Péťovi a Martinovi, kteří nás dokonce přinutili zpívat v autobuse a bavili nás svými historkami.

 

A. Brantalíková, B.Beránková – 9. A, za kolektiv mučitelek 😊 Mgr. J. Hajná


Vytvořeno: 4. 7. 2024
Poslední aktualizace: 4. 7. 2024 12:33
Autor: Mgr. Kateřina Střihavková