Vítáme Vás na stránkách Mateřské školy Rudolfov

DráčciVčelkyžabičkyBroučcislunička

Program ,,Sýkora modřinka,,

Program ,,Sýkora modřinka,, probíhal po třídách celý tento týden. Děti si zopakovaly druhy ptáků, poslechly jejich zpěv, zkusily si vyrobit hnízdo a naučily se hezkou básničku. Měly možnost podívat se na různá ptačí vajíčka. V návaznosti na program si děti vyrobily krmítka ze zrní, tuku a jablíček.

17.01.2022

Hry a činnosti ve třídě

Snažíme se dětem nabízet rozmanité činnosti, které rozvíjí jejich fantazii.

14.01.2022

Procházka po okolí MŠ

V každém ročním období navštěvujeme s dětmi z mateřské školy okolní přírodu. Chodíme na kopec sáňkovat, krmit zvířátka do lesa, užívat si radosti na blízké hřiště a spoustu jiného.

06.01.2022

Tři králové v MŠ.

6.ledna slaví svátek Kašpar, Melichar a Baltazar. Děti se formou her, četby, prožitkového učení a vyrábění dozvěděly, kdo tři králové byli, odkud pocházeli, kam a proč šli. Děti si tento den moc užily. Vyrobené koruny si některé odnášely s radostí i domů.

20.12.2021

Vánoční čas v mateřské škole

Vánoční čas si v mateřské škole užíváme velmi rádi. S dětmi zdobíme třídy, zpíváme koledy, vyrábíme různá přáníčka a dárečky. Vánoční období u nás zakončujeme nadílkou od Ježíška, spojenou s posezením u cukroví. Nové hračky už děti náležitě vyzkoušely.

07.12.2021

Mikuláš v mateřské škole

V pátek 3.12.2021 přišel do naší mateřské školy Mikuláš, čert a anděl. Navštívil postupně všechny třídy. Za odměnu, za krásné básničky, dostaly děti od Mikuláše balíček.

07.12.2021

Výchova ke zdraví v mateřské škole

Celý týden jsme se věnovali zdraví. Děti se dozvěděli, jak funguje lidské tělo, vyrobily si RTG snímky, kostlivce, zoubky. Dozvěděly se mnoho o zdravé stravě a o tom, jak je strava důležitá pro správné fungování těla. Děti si vyzkoušely i praktické věci při hře na lékaře.

01.12.2021

Zimní radovánky v mateřské škole

První sníh přinesl dětem v mateřské škole mnoho radosti. Stavěly sněhuláky, jezdily na svahu nebo se koulovaly.

15.02.2022

pravěk

Muzejní kufřík 15.2.2022 třída Včeliček a Dráčků

Ve výukovém programu se děti dozvědí mnoho zajímavostí z doby lovců a sběračů. V archeologickém muzejním kufříku na děti čekají kopie pravěkých nástrojů a oděvů, které si budou moci nejen prohlédnout, ale i si je vyzkoušet. Program doplňuje také výtvarná aktivita.