Vítáme Vás na stránkách Mateřské školy Rudolfov

Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz 2024

Velikonoční jarmark

Pozvánka na velikonoční jarmark

Pozvánka na den otevřených dveří

Placení školní družiny v týdnu od 15. do 20.2.2024.

V týdnu od 15. - 20.2.2024 se bude platit školní družina 450,-Kč za období leden, únor, březen ze školní pokladny. Děkujeme, že si zkontrolujete dostatek peněz na vašem účtu.

karneval a tvoření

V předešlých týdnech probíhalo v mateřské škole karnevalové dopoledne. Tímto děkujeme maminkám za výborné občerstvení, se kterým si daly jistě mnoho práce. Stálo to ale za to. Děti si na zdravých dobrotách velmi pochutnaly a užily si dopolední soutěže a diskotéku.

Návštěva předškoláků v ZŠ

V dubnu se koná zápis do základní školy. Děti, které se příští rok stanou školáky, se šly podívat, jak to ve škole chodí, jak probíhá hodina českého jazyka a co všechno se děti učí.

modelování souhvězdí

Na přání dětí se tento týden paní učitelka zaměřila na téma zabývající se vesmírem. Děti s nadšením skládaly rakety, poznávaly planety a zkoušely si dle vzoru vymodelovat souhvězdí, které poté pojmenovávaly.

Divadlo ,,O Otesánkovi,,

Divadlo Zvoneček zahrálo v pondělí 5.2. dětem klasickou pohádku O Otesánkovi. Pohádku provázely veselé písničky a krásné kulisy.

Zoo

Každý rok k nám do mateřské školy přijedou zvířátka ze Zoo Hluboká, aby si je děti mohly prohlédnout, pohladit a dozvědět se o nich pár zajímavých informací. Díky vybraným penězům je naše mateřská škola již několik let patronem Shetlandského Ponyho.

Návštěva krmelce

S dětmi rádi navštěvujeme místní krmelec. Děti vždy zvířátkům donesou nějaké dobroty a těší se z toho, jak si zvířátka v mrazivých dnech pochutnají na jablíčku a jiných dobrotách.

Zimní tvoření v mateřské škole

S dětmi používáme různé techniky tvoření. Využíváme tradiční i netradiční materiály.

Zima přišla k nám

Zima je pro děti jedno z nejzábavnějších ročních období. Stavíme sněhuláky, koulujeme se, bobujeme na školní zahradě. Děti si sníh moc užívají, tak doufejme, že nám nějaký ten den vydrží.

MŠ - Návštěva Velikonoční výstavy v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích

Velikonoční výstava přiblíží dětem pestrý svět jarních her, velikonočních zvyků a tradic. Třída Sluníčka.