O MATEŘSKÉ ŠKOLE

DráčciVčelkyžabičkyBroučcislunička

zahrada      zahrada

MŠ se nachází v příjemné lokalitě na okraji města, kde je možno navštěvovat, jak přírodu, tak i město Rudolfov. Nachází se v blízkosti ZŠ, pošty, autobusové zastávky, Hornického muzea a MÚ. Mateřská škola je vybavená zahradou, která je členitá. Na zahradě jsou prolézačky, klouzačky, houpačky a to z různých materiálů (dřevo, kov). Nachází se zde i dětský domeček. Každá třída má své pískoviště. V zimním období je možno na naší zahradě i sáňkovat.

V budově MŠ se nachází 5 tříd. Třída Dráčků, Včelek a Žabiček jsou prostorově větší.  Třída Broučků a třída Sluníček  mají o něco menší prostory. Kapacita MŠ je 120 dětí. Máme zde věkové skupiny od 3  do 7 let. Děti jsou vzdělávány podle třídního programu, který vychází ze školního vzdělávacího programu. Zaměřujeme se na rozvíjení komunikace a spolupráce s vrstevníky a dospělými, objevování nového, podněcování tvořivosti a samostatnosti. Rozvíjíme pohybové dovednosti včetně hrubé a jemné motoriky a směřuje k získání všestranných dovedností potřebných pro úspěšný vstup do ZŠ. Mateřská škola je zapojena  do celoročního EKOLOGICKÉHO PROJEKTU „ROK V PŘÍRODĚ“

Obsah integrovaného celoročního vzdělávacího bloku zde ke stažení.