Publicita Rudolfov

Do kdy byste měli přivést své dítě?

Dítě je potřeba přivést do MŠ nejpozději do 8:30 hod. z důvodu aktualizace stavu dětí na třídách. Pokud víte, že to nestihnete, oznamte to den předem, nebo zavolejte nejpozději do 8:30 hod. v ten den.

Omlouvání dětí aneb jak postupovat v případě nepřítomnosti dítěte?

Přihlašování a odhlašování stravy:

Strava dětí se přihlašuje a odhlašuje den předem nejpozději do 12:30 hodin. Přihlášení provádějí rodiče dětí písemně do sešitu v šatně mateřské školy nebo telefonicky u vedoucí školní jídelny popřípadě vedoucí kuchařky (tel. 387 228 058). Na pondělí lze výjímečně odhlásit oběd ještě v pondělí ráno do 8:00 hodin. V případě nemoci si v první den nemoci mohou rodiče dítěte stravu vyzvednout v kuchyni v době od 11:00 do 11:30 hodin.

Za neodhlášenou nebo neodebranou stravu se neposkytuje věcná ani finanční náhrada.

Co dítě v mateřské škole potřebuje?

• Vlastní plastový hrníček na nápoje pro pitný režim během dne

• bačkory s plnou patou

• náhradní oblečení do třídy (tričko, tepláky, punčochy, spodní prádlo, ponožky…),

• oblečení pro pobyt venku – které může dítě bez obav ušpinit, obutí, pokrývka hlavy přiměřená charakteru počasí

• balení papírových kapesníků

• ručník

• pyžamo, pokud zde spí

• VŠE ŘÁDNĚ PODEPSANÉ!!!

Co by mělo umět dítě, které jde v září do školy:

• správně vyslovovat všechny hlásky (v předškolním roce je nejvyšší čas navštívit logopedickou poradnu)

• vyřídit jednoduchý vzkaz

• vydržet nad zadaným úkolem a pracovat samostatně aspoň čtvrt hodiny a práci dokončit (velké procento dětí se dokáže soustředit sotva pět minut)

• orientovat se, co je nahoře, dole, vlevo, vpravo, pod, nad

• recitovat básničku, zazpívat písničku

• vědět, jak se jmenuje, kolik je mu let, kde bydlí

• orientovat se v čase (dny v týdnu, roční období, ráno, večer, .....)

• hrát jednoduché hry (dodržovat pravidla)

• počítat po jedné do deseti, poznat základní tvary a umět je pojmenovat

• držet správně tužku mezi palcem a ukazovákem (špetkový úchop), aby konec tužky mířil k rameni, netlačit, kreslit, aby tužka lehce klouzala po papíru (děti by měly umět vybarvovat jednoduché tvary a příliš nepřetahovat)

• vystřihovat jednoduché tvary

• samostatně se oblékat, zapínat knoflíky, zavázat tkaničky

• dodržovat hygienu, umýt si ruce, jíst příborem, umět pozdravit, poprosit, poděkovat

Kluci a holčičky jsou přesvědčeni, že správný školák se pozná hlavně podle aktovky a penálu. Na nás dospělých je, abychom jim pomohli zvládnout i to ostatní, co budou k roli žáka potřebovat.