Školská rada

Při základních, středních a vyšších odborných školách se zřizuje školská rada. Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Školská rada se vyjadřuje k návrhům školních vzdělávacích programů, schvaluje výroční zprávu o činnosti školy, školní řád, schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků. Dále projednává návrh rozpočtu, vyjadřuje se k rozboru hospodaření a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření. Školská rada projednává inspekční zprávy České školní inspekce, podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy.

Školská rada při Základní škole Rudolfov má 6 členů, z nichž jsou dva jmenováni zřizovatelem, dva voleni zákonnými zástupci nezletilých žáků a dva voleni pedagogickými pracovníky školy. Funkční období členů školské rady je tři roky.

Předseda školské rady:

Mgr. Jana Vašková (zástupce pedagogických pracovníků)

Místopředseda školské rady:

PaedDr. Ondřej Švejda (zástupce zřizovatele)

Členové školské rady:

Mgr. František Chrastina (zástupce zřizovatele)

Ing. Martina Kadounová (zástupce rodičů)

Mgr. Martina Vavříková (zástupce rodičů)

Mgr. Jakub Hřivnáč (zástupce pedagogických pracovníků)

Připomínky, návrhy a podněty pro školskou radu můžete předat osobně jejím členům, řediteli školy nebo na e-mailovou adresu: skolskarada@zsrudolfov.cz

V říjnu 2018 proběhly volby do ŠR na další tříleté období. Výsledky naleznete v položce Aktuality a zde.

Výsledky voleb 2018