Vítáme Vás na stránkách Mateřské školy Rudolfov.

MŠ se nachází v příjemné lokalitě na okraji města, kde je možno navštěvovat, jak přírodu, tak i město Rudolfov. Nachází se v blízkosti ZŠ, pošty, autobusové zastávky, Hornického muzea a MÚ. Mateřská škola je vybavená zahradou, která je členitá. Na zahradě jsou prolézačky, klouzačky, houpačky a to z různých materiálů (dřevo, kov). Nachází se zde i dětský domeček. Každá třída má své pískoviště. V zimním období je možno na naší zahradě i sáňkovat.

V budově MŠ se nachází 5 tříd. Kapacita školy je 120 dětí, věkové skupiny od 3 – 7- let. Děti jsou vzdělávány podle třídního programu, který vychází ze školního vzdělávacího programu. Třídy se zaměřují na rozvíjení na rozvíjení komunikace a spolupráce s vrstevníky a dospělými, objevování nového, podněcování tvořivosti a samostatnosti. Rozvoj pohybových dovedností včetně hrubé a jemné motoriky a směřuje k získání všestranných dovedností potřebných pro úspěšný vstup do ZŠ. Mateřská škola je zapojena  do celoročního EKOLOGICKÉHO PROJEKTU „ROK V PŘÍRODĚ“

Obsah integrovaného celoročního vzdělávacího bloku zde ke stažení.