Do kdy byste měli přivést své dítě?

Dítě je potřeba přivést do MŠ nejpozději do 8.30 hod. z důvodu aktualizace stavu dětí na třídách. Pokud víte, že to nestihnete, oznamte to den předem, nebo zavolejte nejpozději do 8.30 hod. v ten den.

Omlouvání dětí aneb jak postupovat v případě nepřítomnosti dítěte?

Přihlašování a odhlašování stravy:

Strava dětí se přihlašuje a odhlašuje den předem nejpozději do 12,30 hodin. Přihlášení provádějí rodiče dětí písemně do sešitu v šatně mateřské školy nebo telefonicky u vedoucí školní jídelny nebo vedoucí kuchařky (tel. 387228058). Na pondělí lze výjímečně odhlásit oběd ještě v pondělí ráno do 8,00 hodin. V případě nemoci si v první den nemoci mohou rodiče dítěte stravu vyzvednout v kuchyni v době od 11,00 do 11,30 hodin.

Za neodhlášenou nebo neodebranou stravu se neposkytuje věcná ani finanční náhrada.

Co dítě v mateřské škole potřebuje?

• Vlastní plastový hrníček na nápoje pro pitný režim během dne,
  • bačkory s plnou patou,
  • náhradní oblečení do třídy (tričko, tepláky, punčochy, spodní prádlo, ponožky…),
  • oblečení pro pobyt venku – které může dítě bez obav ušpinit, obutí, pokrývka hlavy přiměřená charakteru počasí
  • balení papírových kapesníků,
  • pyžamo, pokud zde spí.

Co by mělo umět dítě, které jde v září do školy:

•  správně vyslovovat všechny hlásky (v předškolním roce je nejvyšší čas navštívit logopedickou poradnu)
  • vyřídit jednoduchý vzkaz
  • vydržet nad zadaným úkolem a pracovat samostatně aspoň čtvrt hodiny a práci dokončit (velké procento dětí se dokáže soustředit sotva pět minut)
  • orientovat se, co je nahoře, dole, vlevo, vpravo, pod, nad
  • recitovat básničku, zazpívat písničku
  • vědět, jak se jmenuje, kolik je mu let, kde bydlí, znát dny v týdnu
  • hrát jednoduché hry
  • počítat po jedné do deseti
  • držet správně tužku mezi palcem a ukazovákem, aby konec tužky mířil k rameni, netlačit, kreslit, aby tužka lehce klouzala po papíru (děti by měly umět vybarvovat jednoduché tvary a příliš nepřetahovat)
  • vystřihovat jednoduché tvary
  • samostatně se oblékat, zapínat knoflíky, zavázat tkaničky
  • dodržovat hygienu, umýt si ruce, jíst příborem, umět pozdravit, poprosit, poděkovat

Kluci a holčičky jsou přesvědčeni, že správný školák se pozná hlavně podle aktovky a penálu. Na nás dospělých je, abychom jim pomohli zvládnout i to ostatní, co budou k roli žáka potřebovat.