Navigace

Facebook ZŠ Rudolfov

Obsah

I ve škole máme nový komposter

Typ: ostatní
I ve škole máme nový komposter Nové kompostery do škol

Proč bych měl třídit odpad? Stále velmi často pokládaná otázka, která s sebou nese řadu dalších otázek. Kam patří plata od vajíček? Krabici od mléka mám vychodit do směsného odpadu? Co s účtenkou od nákupu? Patří do papíru použité papírové ručníky?  Tyto i další otázky se snažíme vysvětlit i žákům naší školy a vedeme je ke správnému třídění odpadu. V každé třídě máme oddělené nádoby na papír, na chodbách se nachází žluté popelnice, koše na plast a oranžové na tetrapak, baterie a elektrospotřebiče mají žáci možnost vyhazovat do červené bedny v přízemí budovy druhého stupně. Jediné, co nám chybělo, byly nádoby na bioodpad a kompostér na školním pozemku. Koupě kompostéru, není levnou záležitostí, přemýšleli jsme, zda by nebylo možné získat kompostér formou sponzorského daru. Povedlo se! Začátkem října jsme přijali sponzorský dar od společnosti JRK Česká republika s.r.o. Dostali jsme kompostér, 10 nádob na bioodpad do tříd a brožurky, jak správně kompostovat. DĚKUJEME!  Radost z daru, kterou má nejen pan ředitel, učitelé, ale i žáci si můžete prohlédnout níže na fotografiích.


Vytvořeno: 16. 11. 2023
Poslední aktualizace: 16. 11. 2023 15:42
Autor: Mgr. Kateřina Střihavková