Vítáme Vás na stránkách Mateřské školy Rudolfov

Zápis do MŠ na školní rok 2023/2024

31.10.2022

Odhlašování obědů

Informace k nové možnosti odhlašování obědů

01.09.2022

Úplata za předškolní vzdělávání

Informace k úplatě za předškolní vzdělávání na školní rok 2022/2023

16.05.2022

Zdražení obědů od 1. června 2022

Informace o zdražení obědů od 1. 6. 2022

02.02.2023

Královna Koloběžka

1.2. 2023 nám divadlo ,,Zvoneček,, zahrálo klasickou pohádku královna Koloběžka. Děti si mohly s pohádkovou Zdeničkou zazpívat písničky či hádat hádanky.

01.02.2023

Ukázka zvířátek

Poslední den v lednu nás v mateřské škole navštívila zvířátka ze Zoo Hluboká. Děti měly možnost poznat pakobylku, krajtu královskou či suchozemskou želvu. Dozvěděly se, jak se o takové zvířátko starat, jak žije a také si ho pohladit či pochovat.

24.01.2023

Zimní tvoření a činnosti

Jako každé roční období, tak i zima je velmi bohatá na různé možnosti tvoření a učení se. Využíváme netradiční materiály, děláme pokusy s vodou a ledem, tvoříme zimní paní či sněhuláky, vystřihujeme vločky, se kterými zdobíme třídy a spoustu dalšího.

24.01.2023

Zimní radovánky

Ke správné zimně patří sníh, a proto když nám konečně napadne, tak s děti stavíme sněhuláky, sáňkujeme, koulujeme se a nebo si jen užíváme krásu zimní zasněžené přírody.

06.01.2023

Svátek Tří králů

6. ledna se v mateřské škole tradičně věnujeme svátku Tří králů. Děti si vyrobí koruny a procházejí třídy s koledou. Děti se dozvídají, kdo tři králové byli, jaké zvyky a tradice se k tomuto svátku pojí a jaký význam má tradiční sbírka na svátek Tří králů.

21.12.2022

Vánoce v mateřské škole

Jako každý rok, tak i letos jsme pro děti připravili Vánoční dopoledne s nadílkou. Děti si s námi zazpívaly koledy, ochutnaly výborné cukroví od našich maminek a nakonec si rozbalily dárky od Ježíška, které jim nechal pod stromečkem.

09.12.2022

Vánoční Pohádková kovárna

Každoročně děti z mateřské školy navštěvují vánoční Pohádkovou kovárnu v Selibově. Ani letos tomu nebylo jinak. Děti si prohlédly vánoční výzdobu, pohádkové postavy, u kováře brousily jazýčky a nakonec i tvořily. Výlet se dětem moc líbil.

06.12.2022

Mikuláš

V pondělí 5.12. navštívil naší mateřskou školu Mikuláš s anděly a čerty. Děti byly velmi šikovné a za krásné básničky a písničky je Mikuláš odměnil sladkou dobrotou.

14.02.2023

Výukový program ,,Muzejní kufřík"

Ve výukovém programu "Život v době kamenné" se děti dozvědí mnoho zajímavostí z doby lovců a sběračů. V archeologickém kufříku na děti čekají kopie pravěkých nástrojů a oděvů, které si budou moci nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet, jak se s nástroji pracovalo. program doplňuje i výtvarná aktivita.