Sportovní soutěže 2018/2019

Účast žáků 2. stupně ZŠ v soutěžích AŠSK

Sportovní soutěže šk. roku 2018/2019 - 2. stupeň ZŠ Rudolfov

V rámci Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) a Sportovní ligy ZŠ se každoročně zapojujeme do meziškolních soutěží, které začínají okresními koly.

Se sportovně zapálenými děvčaty 6. tříd jsem na podzim absolvovala turnaj mladších žákyň ve florbale,  kde jsme poprvé poměřovaly svoje síly s dalšími školami. Stejně jako chlapci s Mgr. M. Bulíčkem jsme sice nepostoupily ze skupiny, ale ostudu jsme si tam neudělaly. Příští rok si zahrajeme znovu.

Jaro je tradičně spojené s volejbalem. Letos jsem jela na soutěž premiérově i se staršími žáky, třebaže vím, že školní amatérský chlapecký volejbal nejde poměřovat s hrou specializovaných volejbalových tříd předem jasného vítěze - ZŠ O. Nedbala. Naše družstvo (s jediným „závodním hráčem“ Václavem Šteklem) se umístilo na třetím místě a přivezlo bronzové medaile. V boji o stříbro podlehlo těsně ZŠ Kubatova. A jiné školy odvahu přijet neměly. Tým tvořili: Štekl Václav 8. A (kapitán), Boček David 8. A, Dlouhý Martin 8. A, Havrda Tomáš 8. B, Hanák Jakub 8. B, Bláha Jakub 8. B, Pouzar Šimon 8. B, Hlubocký Matyáš 9. r., Kryeziu Erik 9. r., Tůma Roman 9. r.

Se staršími žákyněmi jsme ve volejbale vybojovaly také bronz (ze sedmi družstev - 1. ZŠ Kubatova, 2. BIGY). Dívčí soutěž má již léta velmi vysokou úroveň a jakákoliv medaile je cenná. Bohužel to, že mezi sebou hrají týmy složené převážně už jen z registrovaných hráček volejbalu, odrazuje každým rokem další a další školy a amatérský sport zcela ztratil šanci. My, kdybychom neměly hráčky SK Hlincovka (děkuji tímto trenérům Hlincovky!), si také o úspěchu můžeme nechat jen zdát.  Hrály jsme ve složení: Jelínková Nikola 8. A (kapitánka), Švecová Alžběta 8. A, Macurová Julie 8. B, Čeňková Markéta 8. B, Kneisslová Natálie 8. B, Chruňáková Michaela 8. B, Baturina Máša 9. r., Sigmundová Kristýna 9. r.

Druhým jarním sportem pro 8. a 9. třídy je fotbal. Hraje se minifotbal na polovině travnatého hřiště v počtu 6+1. Děvčata i letos měla zájem (třebaže mezi nimi není žádná „fotbalistka“), takže jsme se zúčastnily v sestavě: Vegešová Adéla 8. A (kapitánka), Jelínková Nikola 8. A, Švecová Alžběta 8. A, Macurová Julie 8. B, Čeňková Markéta 8. B, Kneisslová Natálie 8. B, Janáková Nela 8. B, Beňová Sabina 8. B, Baturina Máša 9. r., Brůhová Iva 9. r., Kalinová Šárka 9. r., Šauerová Tereza 9. r. Braly jsme to jako další soutěžní sportovní zkušenost. Dívčích týmů bylo 6. Bohužel se nám nepodařilo vyhrát ani jeden zápas a nepostoupily jsme ze skupiny. Alespoň jsme mohly být svědkyněmi úspěchu chlapců, kteří s Mgr. M. Bulíčkem vybojovali na stejném turnaji 3. místo (viz samostatný článek).

Ne každý má sportovní talent. Dokonce ani ne každá žákyně, která se soutěží účastnila. Ale zájem, snaha a chuť na sobě pracovat jsou důležitým hnacím motorem (nejen ve sportu). Medaile jsou sice velkou motivací, ale pro mne jako tělocvikářku v tomto případě bonus.  Hlavně chci stále při tělesné výchově slyšet to, co slýchávám: „Přihlásíme se na ten turnaj a budeme trénovat, budeme lepší než loni, dáme to i bez závodních hráčů, ukážeme všem, jak hraje Rudolfov, těšíme se na to …“. Jsem ráda, že mám takové žákyně a žáky. Jsou tak pro mladší, kteří je v dalších letech ve školních družstvech nahradí, tím nejlepším příkladem.

Děkuji všem, které jsem v článku jmenovala, za pěknou reprezentaci školy a medailistům gratuluji!

Mgr. Jana Vašková

PS: Ještě se v květnu zúčastníme atletické soutěže „Pohár rozhlasu“.

volejbal chlapci

volejbal dívky