Sportovní den 2018

Rudolfovská kopačkaSportovní projekt pro 2. st. ZŠ

Sportovní den 2018

Letos se 18. ročník tradičního sportovního projektu pro 2. stupeň ZŠ konal v rámci „Dětského dne“ v pondělí 4. června.

Žáci a žákyně se přihlašovali do tří turnajů podle svého zájmu: sálové kopané (hráli i „páťáci“, kteří chodí na tento nepovinný předmět), přehazované dvojic a volejbalu dvojic. Týmy nebo dvojice byly složené z žáků různých ročníků. Je jasné, že ti starší měli při zápasech věkovou a výkonnostní převahu, kterou se jim dařilo spolu s herními dovednostmi a zkušenostmi často proměnit ve vítězství.

Uznání nebo drobné odměny získali za snahu všichni. Ti nejlepší pak diplomy, medaile a sportovní trofeje:

Turnaj v sálové kopané „Rudolfovská kopačka“ (10 týmů)

1.         Tiskacím písmem -  kapitán Roman Tůma (8. r.), brankář Matěj Beránek (8. r.), Erik Kryeziu (8. r.), Matyáš Hlubocký (8. r.),   Jiří Bradna (8. r.),  Erik    Leština (8. r.)

2.         Dudlajs - kapitán Jakub Kovařík (9. r.), brankář Petr Opekar (9. r.), Jan Daniel (9. r.), Matyáš Němec (9. r.), Jan Gregor (9. r.)

3.         Pepíci  - kapitán Roman Lisa (9. r.), brankář Michael Hanák (9. r.), Tomáš Dvořák (9. r.), David Chvátal (9. r.), Vasyl Zharkovskyi (9. r.)

Individuální ocenění:

•     Matyáš Němec (9. r.) - „Nejlepší střelec“
  •     Matěj Beránek (8. r.) - „Nejlepší brankář“

„Volejbalový turnaj dvojic“ (4 týmy)

1.         Kateřina Osouchová (9. r.), Julie Macurová (7. B)

2.         Kristýna Hušková (9. r.), Natálie Kneisslová (7. B)

3.         Linda Buchalová (9. r.), Karolína Linhartová (7. A)

„Turnaj v přehazované dvojic“ 6. - 7. r. (10 týmů)

1.         Simona Trefná (6. B), Denisa Marková (6. B)

2.         Nikola Hanetšlegerová (6. B), Barbora Vaněčková (6. A)

3.         Stanislava Sitterová (6. A), Lenka Vopalecká (6. A)

„Turnaj v přehazované dvojic“ 8. - 9. r. (15 týmů)

1.           Jan Kašpar (9. r.), Sojka Jakub (6. B)

2.          Filip Lemoch (8. r.), Jaroslav Žoček (8. r.)

3.          Jaroslava Jakešová (8. r.), Anna Güntherová (8. r.), Iva Brůhová (8. r.)

Všem vyučujícím v rolích organizátorů, rozhodčích a dohledu nad žáky děkuji. Podařilo se naplnit motto sportovního projektu „ Hrajeme pro radost z pohybu, fair play, bezpečně a ohleduplně k mladším“.

Užijte si o prázdninách nejen jeden, ale plno sportovních dnů, a ve školním roce 2018/19 při tělesné výchově a soutěžích na shledanou :)!

Fotografie z „Rudolfovské kopačky“ najdete ve fotogalerii.

Mgr. Jana Vašková

Vytvořeno: 11. 6. 2018