Projektový den - "Sto let republiky"

Projektový den - "Sto let republiky" dne 26. 10. 2018

Žáci 2. stupně slavili 100 let republiky

Dne 26. 10. 2018 proběhl na naší škole z iniciativy vyučujících  projektový den s názvem „100 let republiky“. Důstojná oslava významného výročí našeho státu (všichni zúčastnění oblékli barvy trikolóry naší země) probíhala na druhém stupni po celý páteční den a nesla v sobě mnoho prvků moderní pedagogiky.

Žáci byli rozděleni do šesti skupin, kdy každá měla zastoupení ze všech tříd. Věříme, že se díky spolupráci v neobvyklém kolektivu utužily přátelské vztahy dětí napříč věkovými kategoriemi. Každá ze skupin navštívila postupně šest stanovišť tematicky zaměřených na určitou oblast posledních sta let vývoje země (Československa a následně ČR). Na každém stanovišti na žáky čekala, ve většině případů, dvojice pedagogických pracovníků s částečně vzdělávacím a částečně soutěžním programem, který si přichystaly společně jednotlivé dvojice pedagogů. V rámci připravených aktivit se  děti blíže seznámily s osobnostmi, událostmi, dokumenty, ukázkami hudby či významnými sportovními úspěchy naší minulosti. V soutěži využívaly své znalosti, aktivitu, kreativitu či talent proti ostatním skupinám a mohly vyhrát sladké ceny. Konkrétní úkoly byly velice různorodé, jednalo se např. o skládání mapy Československa, přiřazování citátů a činností k významným osobnostem či fandění Emilu Zátopkovi na letních olympijských hrách v Helsinkách, děti si zkusily zazpívat „Ach synku, synku“, dokreslit portrét T. G. Masaryka i napsat vysvědčení inkoustem s pomocí násadky na pero.

K radosti pedagogů byla akce žáky kvitována s potěšením a zájmem a probíhala aktivně ve zdravě soutěživém duchu. Doufáme, že projektové dny se na naší škole stanou každoroční pravidelně konanou akcí.  Všem zúčastněným, dětem i pedagogům, patří velký dík za odvedenou práci.

Mgr. Daniela Brůhová, Mgr. Jakub Hřivnáč, Bc. Martina Koupalová

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Vytvořeno: 12. 11. 2018
Poslední aktualizace: 12. 11. 2018 14:22