Projekt "Malujeme pro UNICEF"

Ředitelka UNICEF ČR navštívila ZŠ a MŠ Rudolfov

Malujeme pro UNICEF

Výstava žákovských prací v prostorách školy

UNICEF, světová organizace, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí, je spjat s Rudolfovem, především s naší základní školou, rodištěm první pohlednice UNICEF na světě. Autorkou obrázku byla tehdy, v roce 1949, sedmiletá žákyně naší školy Jitka Samková, díky které jsme se proslavili ve světě. Od konce září letošního roku zdobí chodbu naší školy reprodukce Jitčiny pohlednice.

Po vzoru Jitky Samkové se letos na podzim žáci Základní školy Rudolfov se svými vyučujícími, Mgr. Zorou Doležalovou, Mgr. Marií Jakubcovou a Mgr. Květoslavou Žemličkovou, zapojili do projektu Malujeme pro UNICEF. V rámci výtvarné výchovy vytvořili obrázky na téma můj kamarád, můj hrdina, čím bych chtěl být a jak trávím svůj volný čas. Jejich práce neskončily v deskách ve skříňkách, ale byly vystaveny v prostorách školy a předvedeny paní ředitelce českého UNICEF Pavle Gomba, která zavítala na Rudolfov v pátek 30. listopadu 2018. Prezentaci žákovských výtvorů předcházela beseda s vybranými žáky školy v Hornickém muzeu Rudolfov, na jejímž závěru předala paní Pavla Gomba panu řediteli školy pohlednici s obrázkem Jitky Samkové vlastnoručně podepsanou Davidem Beckhamem, čehož si velmi vážíme!

Obrázky žáků ZŠ Rudolfov bude možné si prohlédnout od 15. ledna 2019  v Hornickém muzeu Rudolfov, odtud poputují na výstavu do Prahy. Do našeho hlavního města se vydají i autoři vybraných kreseb, kteří pojedou své výtvory prezentovat. Velkou motivací pro dobré výkony byla vidina cesty do Prahy.

Děkujeme všem zúčastněným za snahu a čas, který věnují tomuto projektu.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Daniela Brůhová

Vytvořeno: 20. 12. 2018