Práce s nadanými žáky

"Přírodovědná setkání 2019"

Práce s nadanými žáky – „Přírodovědná setkání 2019“

Jihočeský kraj v rámci systému podpory nadání financuje prostřednictvím různých organizací programy, které jsou svým obsahem nadstavbou běžného vzdělávání. Žáci zde mohou uplatnit svůj talent a chuť objevovat, načerpat motivaci a inspiraci do dalšího studia.

Do praktické výuky přírodních věd pro nadané žáky se již potřetí zapojila i naše škola. Vybrala jsem a se žáky absolvovala semináře „Víme, co jíme aneb potraviny pod lupou“ a „Fotosyntéza“. Garantem programů byla Bc. Eva Vintrová, metodik vzdělávání z Národního institutu pro další vzdělávání v Hlinsku, lektory pak vyučující přírodopisu Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích.

Seminářem o potravinách 15. 1. prošli: Mikhail Baturin (7. A), Martin Šimek (7. B), Markéta Čeňková (8. B) a Julie Macurová (8. B). Pod vedením Mgr. Miroslavy Sekyrkové převážně pracovali ve školní laboratoři a prováděli důkazy jednotlivých složek vybraných potravin.

Semináře o fotosyntéze 10. 4. se zúčastnili: Teodor Brcko (7. A), Vlastimil Jiráň (7. A), Maria Baturina (9. r.) a Iva Brůhová (9. r.). Spolu s lektorem Mgr. Martinem Kostkou, PhD. si zopakovali teoretické poznatky o fotosyntéze a v praktické části se zaměřili na fotosyntetická barviva.

V závěrech obou setkání žáci vyplnili dotazníky, ve kterých anonymně na jednoduché škále hodnotili obsah, formy a metody výuky, měli možnost vyjádřit se k osobám lektorů a jejich schopnostem zaujmout. Domů si mohli odnést pracovní listy a všichni dostali potvrzení o účasti.

Tak jako v předchozích letech jsem se se žáky shodla, že programy byly zajímavé, přinesly nové poznatky a do budoucna jim mohou pomoci při rozhodování, jakým směrem se jejich talent a studijní předpoklady mohou dále rozvíjet.

Zúčastněné žáky chci za jejich přístup k seminářům pochválit, svým aktivním zapojením do činností dobře reprezentovali ZŠ a MŠ Rudolfov.

Mgr. Jana VaškováNaši žáci na Gymnáziu JírovcovaPotravinyPotravinyFotosyntézaFotosyntéza

Naši žáci na Gymnáziu Jírovcova

Vytvořeno: 22. 4. 2019