Nástup žáků 6. – 8. ročníku do školy do konce školního roku 2019/2020

Nástup žáků 6. – 8. ročníku do školy do konce školního roku 2019/2020 - aktualizováno

Od 8. 6. 2020 do 26. 6. 2020 bude umožněna osobní přítomnost žáků 2. stupně (6. – 8. ročník) ve škole z důvodů konzultací, odevzdání učebnic, vyzvednutí školních potřeb a předání vysvědčení.

Konzultace budou probíhat 1 hodinu týdně z českého jazyka, anglického jazyka a matematiky. Zároveň bude zařazena třídnická hodina. Vše bude probíhat podle plánu, který bude vytvořen pro každou třídu/skupinu. Zákonní zástupci budou seznámeni s podrobným harmonogramem e-mailem prostřednictvím svých třídních učitelů.

Před prvním vstupem do budovy školy předloží žák vyučujícímu zákonným zástupcem podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a seznámení s rizikovými faktory. Toto prohlášení si můžete stáhnout na webových stránkách školy. Přihlášením a odevzdáním čestného prohlášení rodič potvrzuje, že byl seznámen s podmínkami prezenční výuky.

Vstup do budovy školy je povolen 5 minut před zahájením hodiny. Je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám. Aby se zamezilo setkávání žáků z různých skupin v šatnách, jsou tyto pro žáky uzavřeny a žáci se nepřezouvají a svrchní oděv si odnášejí do své třídy. Z důvodu zvýšené ochrany zdraví a bezpečnosti budou ve škole dodržována přísná hygienická pravidla. Žáci budou s těmito pravidly seznámeni vyučujícími před první konzultací. Ve společných prostorách jsou všichni povinni nosit roušky, každý žák musí mít s sebou 2 roušky na den a sáček na uložení roušky.

Škola vede evidenci o docházce žáků do školy, přihlášení žáci jsou povinni se při neúčasti omlouvat dle pravidel školního řádu.

Pro všechny žáky bude probíhat distanční výuka až do 19. 6. 2020.

Předání vysvědčení žáků 6. – 8. ročníku proběhne v pátek 26. 6. 2020. Bližší informace k organizaci předání vysvědčení a ukončení 2. pololetí obdrží žáci od třídních učitelů a budou zveřejněny na webu školy.

Žáci devátého ročníku budou třídním učitelem informováni o termínu, kdy odevzdají učebnice a odnesou si své věci ze školy.

V pátek 26. 6. proběhne slavnostní předání vysvědčení na Městském úřadě Rudolfov.

Mgr. Ivo Schuster, ředitel školy

Vytvořeno: 6. 6. 2020