Informace k omezení provozu škol - zpěvu a sportovních činností

Nařízení Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje od pondělí 5. 10. 2020.

Vážení zákonní zástupci,

v souladu s vyjádřením Ministerstva zdravotnictví ČR Vám sdělujeme, že Jihočeský kraj byl označen podle platného semaforu jako zelený, tudíž od 5. 10. 2020 dochází k omezení provozu škol pouze ve smyslu omezení zpěvu a sportovních činností ve školách, s výjimkou prvního stupně základního vzdělávání v základní škole. Omezení se netýká mateřských škol a školských zařízení podle školského zákona.

Zpěv bude při hodinách hudební výchovy vynechán a nahrazen poslechem nebo jinými činnostmi. Tělesná výchova bude realizována mimo budovu školy formou procházek (bez roušek).  Obsah nepovinného předmětu sportovní hry  upřesní přihlášeným žákům jejich vyučující.

V případě změny (pokud se Jihočeský kraj stane oranžovým) bude k omezení provozu škol a školských zařízení vydáno Rozhodnutí Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje.

Ředitelka KHS JčK dále vyzývá školy k dodržování hygienických pravidel označovaných jako 3R (ruce, roušky, rozestupy).

Žádáme Vás tímto o pochopení a spolupráci.

Děkujeme.

Mgr. Jana Vašková, ZŘŠ pro 2. st. ZŠ

Mimořádné opatření Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje se sídlem v Českých Budějovicích č. 3 2020 ze dne 1. října 2020.pdf (234.16 kB)

Vytvořeno: 2. 10. 2020