Pravidla stravování školní jídelny ZŠ

cena oběda pro žáka od 15 let 29,- Kč
cena oběda pro cizí strávníky 55,- Kč

Vydávání obědů:

Obědy pro žáky školy se vydávají v době od 11,45 do 13,45 hodin podle rozvrhu jednotlivých tříd. Strávníkům jsou přiděleny čipy, které jsou povinni při výdeji stravy mít u sebe. Při obědech je zajištěn po celou dobu výdeje dozor pedagogickými pracovníky.

Obědy pro cizí strávníky a zákonné zástupce žáků, kteří si odnášejí oběd domů v první den žákovy nemoci, se vydávají od 11,20 do 11,45 hodin.

Placení stravného:

Obědy se platí vždy dopředu:

• z účtu zákonného zástupce žáka inkasním příkazem na sběrný účet České spořitelny číslo 0101315001/0800 po nahlášení vedoucí školní jídelny
  • v hotovosti (pouze pro cizí strávníky a výjimečných případech) poslední pracovní den v měsíci na měsíc následující v kanceláři vedoucí školní jídelny (termín bude vždy upřesněn)

Bližší informace o platbách podá vedoucí ŠJ paní Jana Delievová (tel. 387228054). Pokud nebude stravné v termínu bez zdůvodnění uhrazeno, nelze strávníkovi vydat stravu.

Přihlašování a odhlašování obědů:

Obědy se přihlašují a odhlašují den předem nejpozději do 13,00 hodin prostřednictvím internetu nebo na terminálu ve školní jídelně nebo u vedoucí školní jídelny nebo u vedoucí kuchařky (tel. 387228054). Na pondělí lze výjímečně odhlásit oběd ještě v pondělí ráno do 8,00 hodin, ale pouze telefonicky nebo osobně. V případě nemoci žáka si v první den jeho nepřítomnosti mohou rodiče žáka oběd vyzvednout v kuchyni v době od 11,20 do 11,45 hodin. V další dny mohou rodiče odebírat obědy pouze za plnou cenu oběda pro cizí strávníky (55,- Kč).

Za neodhlášenou nebo neodebranou stravu se neposkytuje věcná ani finanční náhrada.

V době prázdnin nebo ředitelského volna jsou obědy odhlášeny. Při akcích školy není pravidlem, že žáky odhlašuje třídní učitel.

Odhlášení zaměstnanců školy a cizích strávníků se řídí stejnými pravidly.

Ostatní:

Množství a kvalita stravy jsou určeny recepturami a normami pro školní stravování. Při odnášení obědů mimo školní jídelnu je strava vydávána pouze do jídlonosičů. Jiné nádoby nejsou povoleny.

Jídelníček je zhotoven vždy v pondělí na následující dva týdny a je k nahlédnutí u vedoucí ŠJ, na nástěnkách 1. i 2. stupně školy, ve školní družině a na webových stránkách školy. Případné dotazy a připomínky lze řešit u vedoucí školní jídelny.

Diety pro děti:

Školní jídelna zajišťuje bezlepkovou dietu dovozem z Menzy JU Č. Budějovice.

Rodiče však musí podle zákona na začátku každého školního roku předložit potvrzení od lékaře. Další informace u vedoucí ŠJ.