Pravidla stravování školní jídelny MŠ

Ceny stravování

Děti do 6 let věku: ranní svačinka 7 Kč, oběd 17 Kč, odpolední svačinka 6 Kč = celkem 30 Kč

Děti nad 6 let věku: ranní svačinka 7 Kč, oběd 19 Kč, odpolední svačinka 6 Kč = celkem 32 Kč

Placení stravného

Stravné se platí:

• z účtu zákonného zástupce dítěte na účet číslo 0101315191/0800 po nahlášení vedoucí školní jídelny mateřské školy
  • ve výjimečných případech v hotovosti každý 1. čtvrtek v měsíci v době od 7,30 do 15,00 hodin v kanceláři vedoucí školní jídelny a další úterý nebo čtvrtek od 7,30 do 15,00 hodin, nejpozději však do 10. dne v měsíci

Výdej stravy

Strava je dětem vydávána přímo ve třídách v následujících časech:

přesnídávka 08,30 - 09,00 hodin
oběd 11,30 - 12,15 hodin
svačina 14,00 - 14,30 hodin

Přihlašování a odhlašování stravy

Strava dětí se přihlašuje a odhlašuje den předem nejpozději do 12,30 hodin. Přihlášení provádějí rodiče dětí písemně do sešitu v šatně mateřské školy nebo telefonicky u vedoucí školní jídelny nebo vedoucí kuchařky (tel. 387228058). Na pondělí lze výjímečně odhlásit oběd ještě v pondělí ráno do 8,00 hodin. V případě nemoci si v první den nemoci mohou rodiče dítěte stravu vyzvednout v kuchyni v době od 11,00 do 11,30 hodin.

Za neodhlášenou nebo neodebranou stravu se neposkytuje věcná ani finanční náhrada.

Ostatní

Množství a kvalita stravy jsou určeny recepturami a normami pro stravování předškolních dětí. Nápoje jsou podávány ke všem jídlům z placeného stravného. Pitný režim po celou dobu pobytu dětí zajišťuje MŠ.

Jídelníček je zhotoven vždy do středy na následující týden a je k nahlédnutí u vedoucí ŠJ nebo na nástěnkách v šatnách jednotlivých tříd mateřské školy a na webových stránkách školy. Případné dotazy a připomínky lze řešit u vedoucí školní jídelny.

Diety pro děti

Školní jídelna v případě potřeby zajistí dovoz bezlepkové diety z Menzy JU Č. Budějovice. Rodiče však musí předložit každý školní rok potvrzení od lékaře. Bližší informace u vedoucí ŠJ.