Soutěž Mladý záchranář v akci 2018

V dubnu skončila soutěž Mladý záchranář v akci, které se zúčastnily děti ze zájmového kroužku Zdravušky. Tuto soutěž pořádá Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje společně s Krajským ředitelstvím policie Jihočeského kraje. Skočili jsme na 17. místě z 33 přihlášených škol. I když konečný výsledek byl horší než v loňském roce, musím celý tým velice pochválit za nasazení, s kterým do celé soutěže šly. Postupně jsme plnili úkoly, například jsme nacvičovali, co dělat při chemickém nebezpečí, co si sbalit v případě evakuace, poznávali jsme pomůcky, které ke své práci potřebují policisté. Děti také modelovaly dráčka Záchranáčka, ze sádry odlévaly policejní auto, malovaly dopravní značky. Vydaly se i po Rudolfově, hledat zdroje vody pro hasiče, dozvěděly se mnoho zajímavých informací. I když jsme až na 17. místě, ztratili jsme pouze pár bodů, celkové výsledky byly hodně vyrovnané. Všem dětem z týmu moc gratuluji.
Petra Kuboušková

Vytvořeno: 10. 5. 2018