Jarní tvořivá dílna pro maminky a děti - 1.C

21. 3. 2019 od 11:40 do 16:30
"akce pro děti"
ZŠ Rudolfov - Rudolfov

Na den 21. 3. připadá každý rok Světový den Downova syndromu. Toto datum není vybráno náhodně. Downův syndrom se totiž vyznačuje jedním přebývajícím chromozomem 21. Někdy se také označuje tento syndrom jako trizomie 21. chromozomu. Normálně máme každý tyto chromozomy dva, osoby s Downovým syndromem mají tři – tedy 3 chromozomy 21 – 21/3. Světový den Downova syndromu má tradiční symbol - nesourodý pár ponožek, který ukazuje příčinu tohoto celoživotního onemocnění - poruchu chromozomu ve tvaru písmene X Budeme rádi, pokud si děti tento den vezmou každou ponožku jinou. Děkujeme.

Placení ŠD

18. - 22. 3. 2019 začátek od 06:30
"akce pro děti"
ZŠ Rudolfov - Rudolfov

Od 18.3. do 22.3. proběhne placení školného za školní družinu - 450,-Kč. Plaťte prosím na účet školy, který mají děti společně s variabilním symbolem nalepen v žákovské knížce.